3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями.
3 грудня у світі відзначають Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями. Офіційно цей день було оголошено у 1992 році Генеральною Асамблеєю ООН як нагадування про необхідність створення умов для людей з особливими потребами, захисту їхніх прав, гідності та благополуччя.
13 грудня 2006 року ГА ООН була прийнята Конвенція про права інвалідів, яка є правозахисним документом з чіткою орієнтацією на соціальний розвиток – це водночас договір з прав людини та інструмент розвитку. Україна ратифікувала Міжнародну конвенцію ООН про права інвалідів 16 грудня 2009 року.
Принципами конвенції є:
-
-
-
- повага до гідності, індивідуальної самостійності, включаючи свободу власного вибору та незалежність людини;
- недискримінація;
- повна та ефективна участь та включення до суспільства;
- повага до різноманіття та прийняття людей з обмеженими можливостями, як частини людського різноманіття та гуманності;
- рівність можливостей;
- доступність;
- рівність між чоловіками та жінками;
- повага до розвитку можливостей дітей-інвалідів та повага до права дітей-інвалідів на збереження своєї ідентичності.
-
-
У світі понад мільярд людей з інвалідністю. Згідно зі статистикою Мінсоцполітики в Україні – 3 млн людей з інвалідністю. За півтора року приріст людей з інвалідністю становить приблизно 300 тисяч.
Відзначаючи Міжнародний день інвалідів, ми засвідчуємо, що громадяни з обмеженими фізичними можливостями потребують особливої уваги, що для них мають бути створені такі умови, які дадуть змогу відчувати себе рівними серед рівних. Адже саме ставлення до інвалідів визначає ступінь цивілізованості суспільства.