"Відсьогодні, 9 травня 2023 року спільно з державами Європейського Союзу, Україна відзначатиме День Європи"

Дата: 09.05.2023 10:17

8 травня 2023 року, у День памʼяті та примирення, Президент України Володимир Зеленський видав указ про відзначення дня Європи в Україні щорічно 9 травня спільно з державами Європейського Союзу, та коментуючи свій указ зазначив -  "Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється проти тотального зла. Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз, як і 80 років тому, ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться злу. І разом з усією вільною Європою 9 травня в Україні будемо відзначати День Європи. Європи об’єднаної, в основі якої має бути й буде мир. Європи нашої, частиною якої Україна завжди була, є й буде. Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку відзавтра, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм і переможуть рашизм”, – сказав президент.