Вітання з масляною Кузминецький СБК та клубів с.Щурівці та с.Сокільці

Дата: 09.03.2021 14:15

Масниця, або Колодій – одне з найдавніших народних свят, присвячене проводам зими й зустрічі весни.

Масниця має язичницькі корені й спочатку її святкування було пов'язано з богом сонця Ярилом. З поширенням християнства церква додала його до свого календаря та наповнила новим змістом, проте й дотепер воно зберігає в собі багато язичницьких обрядів та древніх традицій.

На свято прийнято робити опудало Масниці – велику ляльку з соломи, вдягнену у жіночий одяг. За традицією, наприкінці масничного тижня її спалюють як уособлення зими, прагнучи розбудити весняну природу.

Ну і звісно ж, прийнято готувати головну страву Масниці – млинці. Їх смажать як один із основних атрибутів свята, уособлення сонця. Впродовж масничного тижня господиня прагне хоча б раз спекти млинці й пригостити ними своїх рідних і друзів. Доповнюють їх найчастіше маслом, сметаною, медом, фруктами, сиром, ікрою.

(На фото працівники Кузминецького СБК та клубів с.Щурівці та с.Сокільці)Фото без опису