Моя родина – це моя сила і моя слабкість!
Моя родина – це моя сила і моя слабкість
(Айшварія Рай Баччан).
Український День родини — відносно молоде свято і відзначаєтся з 2012 року. Відповідний Указ Президента України № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам’ятних дат і професійних свят» був підписаний 30 грудня 2011 року.
Святкування цього дня має щорічний характер і встановлено на 8 липня.
Родина являє собою організовану соціальну групу, а її представники пов’язані між собою не тільки спільністю побуту, але і взаємною моральною відповідальністю, а також соціальною необхідністю, яка зумовлює потребу суспільства в духовному і фізичному самовідтворенні, звідси, мабуть і пішов вислів: сім’я – осередок суспільства. Звичайно ж, сім’я належить до найважливіших суспільних та державних цінностей. Деякі наукові теорії стверджують, що саме форма сім’ї могла протягом багатьох століть визначати загальний напрям еволюції основоположних макросоціальних систем.
Для дітей родина – це своєрідне середовище, в якому у дитини складаються умови його психічного, фізичного, інтелектуального та емоційного розвитку. Для дорослої людини вона є джерелом реалізації цілого ряду його потреб.
Необхідно відзначити, що в міжнародному співтоваристві День сім’ї засновано Генеральною Асамблеєю ООН ще в 1993 році і відзначається 15 травня.
Як святкувати День сім’ї
Як відзначити день сім’ї, любові й вірності? Обов’язково обійміть і поцілуйте членів своєї великої або маленької сім’ї, скажіть їм теплі слова любові і поваги, поділіться з ними своїми почуттями і відчуйте їх важливість для вас.
А якщо у цей день ви знаходитесь далеко один від одного, то обов’язково надішліть привітання та листівки з днем сім’ї всім рідним і близьким.
У цей день намагайтеся приділити більше уваги своїм рідним і подарувати радісні емоції. Читайте також День поцілунків: коли відзначати, історія та цікаві факти про поцілунки Ви також можете провести День сім’ї незвичайним способом.
Пропонуємо вам кілька варіантів:
– поміняйтеся ролями: нехай ваші діти спробують побути батьками, а ви – дітьми (тільки не забудьте встановити правила);
– виконайте список бажань – складіть його всією родиною і за один день намагайтеся втілити якомога більше;
– влаштуйте квест з незвичайним маршрутом, поділіться на команди;
– приготуйте спільну вечерю, поділивши між собою обов’язки. У будь-якому випадку цей день – лише привід провести час з сім’єю по-особливому.
Даруйте щасливі миті рідним щодня, без лімітів і бережіть своїх близьких!