Мій улюблений світ - без насильства!

Дата: 19.06.2020 09:58

МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ - БЕЗ НАСИЛЬСТВА

В Україні кожна третя дитина стає жертвою фізичного насильства, а кожна друга – психологічного, свідчать дані Ради Європи.

Кожні батьки вважають, що з ними такого не трапиться: вони не кричатимуть на своїх дітей, не сваритимуть, і точно не застосують проти них сили. Проте життєві ситуації бувають різними. Мимоволі ви втрачаєте над собою контроль, та емоції беруть верх. Що робити дорослим, аби не зриватися та як діяти дитині, якщо над нею знущаються вдома.

Насильство над дитиною ділиться на чотири типи

Насильство – це жорстоке поводження з дитиною, нехтування її інтересами та потребами.

1. Фізичне насильство – коли дитину б’ють, штурхають, не пускають до квартири чи будинку, виганяють з дому, погрожують вбити, не дають їсти чи спати, змушують вживати алкоголь чи наркотики.
  2. Сексуальне насильство – це примус дитини до сексуальних дій, зґвалтування.
  3. Психологічне насильство – коли дитину ображають, цькують, шантажують, ігнорують потреби, переслідують.
  4. Економічне насильство – коли примушують до жебракування, обмежують у доступі до кишенькових грошей, псують особисте майно.

“Тисячі випадків насильства – невідомі. Медики часто замовчують факт застосування сили проти дитини, але часто саме вони бачать це першими. У такій ситуації медпрацівники мають відразу звернутися до соціальних служб чи у поліцію, та не боятись цього робити”, – зауважила очільниця МОЗ Уляна Супрун під час конференції “Дитинство без насильства”.

Як не зриватися на дитині: поради батькам

Дорослі – не ідеальні та не роботи. Вони також мають право на емоції, адже не завжди діти чемні та слухняні.

1. Спробуйте зрозуміти причину вашого гніву. Можливо, зовсім не дії дитини вас розізлили.
  2. Поставте себе на місце дитині та зрозумійте її.
  3. Дитина кричить через причину, і у такий спосіб просить про допомогу.
  4. Казати про все відразу, говорити вголос про почуття: “Я засмучуюсь, коли ти не прибираєш за собою іграшки”.
  5. Робіть стрес-розрядку. Вийдіть з кімнати, зробіть чаю, дихайте глибоко. Опануйте свої емоції. Або ж вийдіть на прогулянку.
  6. Думайте про вирішення проблеми, а не про її суть: “Що я можу зробити просто зараз, щоб виправити це?”.
  7. Розподіліть обов’язки в сім’ї, просіть про допомогу. Ви – не робот.
  8. Виділяйте час для себе, щоб уберегтися від емоційного вигорання.
  9. Фільтруйте критику чи поради інших. Люди завжди будуть щось говорити.
  10. Не справляєтесь – зверніться до психолога. В Україні є безкоштовні лінії психологічної підтримки для батьків.

Коли б’ють – дзвони 102

Якщо ти став жертвою будь-якого з типів насильства, дій:

1. Подзвони у поліцію за номером 102 або на безкоштовну гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером 0 800 500 335 або 116 123.
  2. Звернись у службу у справах дітей, сім’ї та молоді (с.Кунка вул.Українська, 61/А, тел.: 79-2-45)
  3. У жодному разі не відповідай агресією на агресію. Так ти лише ускладниш ситуацію.

Дорослим потрібно контролювати власні емоції, а дітям – не мовчати. Насильство може трапитись у будь-якій сім’ї. Завдання суспільства: попередити такі випадки.