Кожній дитині потрібна родина!

Дата: 30.09.2021 09:52

30 вересня – День усиновлення

Чому на цій землі так зла багато,

І за чиї гріхи, земні і неземні,

У дитбудинках плачуть немовлята,

Безвинно-винні крихітки малі.

Такі беззахисні, нікому не потрібні,

Хоч не просилися на цей жорстокий  світ,

Покинуті, забуті кимось ніби,

Ростуть собі, як при дорозі глід.

Ростуть вони без ласки, без любові,

В державних ліжечках, державних пелюшках,

І засинають  так, без колискових,

І не на рідних, маминих руках.

Та час біжить, і діти підростають,

А в оченятах недитячий біль.

І день-у-день з віконця виглядають,

Свою матусю, і нікого більш.

А інколи, забившись у куточок,

Здригаючись в холодній темноті,

Як ті від гілочки відірвані листочки,

Маленькі тільця плачуть в самоті.

Хоч все в них є, доглянуті і ситі,

Книжок багато, забавок, дітей,

А їм так хочеться всім серцем притулитись

До найдорожчих, маминих грудей.

А де ж та мама, та бездушна жінка?

Як може жити у такім гріху?

Свідомо зрадивши свою кровинку,

Подарувавши долю їй гірку?

О мамо, мамо, з ким ти ділиш радість?

І як марнуєш молоде життя?

Тобі все байдуже, та у самотню старість

Не  раз згадаєш кинуте дитя.

І поміняє все місцями доля,

І серце в розпачі і тузі защемить,

Та буде пізно вже шукати доню,

Щоб сиву голову до ніг її схилить.

О, Боже справедливий, чому так є на світі?

Сідають бузьки не на ті дахи,

А без війни осиротіли діти,

Несуть свій хрест не за свої гріхи.

Тож будьмо милосердні, добрі люди!

Державні діти - то наш спільний біль.

Нехай і їх життя щасливим буде,

А їхні сльози - не чужі, - мої.

Якщо ви вирішили усиновити дитину, то вас від цього відділяє 10 кроків:

КРОК 1. Звернутися до служби у справах дітей, сім’ї та молоді Кунківської сільської ради (с. Кунка, вул.Українська, 61 корпус А,  2 поверх; тел: 79-2-45) з відповідною заявою. До неї слід додати копії наступних документів:

• копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
  • довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами державної податкової служби;
  • копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;
  • висновок про стан здоров'я кожного заявника, складений за встановленою формою (зразок отримаєте у ССД)
  • довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;
  • копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням. засвідчена
  • нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя);
  • заява-згода на обробку персональних даних.
  • довідка про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з рекомендаціями щодо кількості, віку та стану здоров’я дітей, яких може усиновити заявник.

КРОК 2. Служба у справах дітей проводить протягом 10 робочих днів обстеження житлово-побутових умов та готує висновок про можливість усиновлення вами дитини.

КРОК 3. Протягом 10 робочих днів вашу заяву повинна розглянути служба у справах дітей і надати згоду для реєстрації вас як кандидатів в усиновлювачі.

КРОК 4. Ви ознайомлюєтесь з банком даних на дітей, які підлягають усиновленню та отримуєте направлення для знайомства та встановлення контакту з дитиною.

Інформацію про дітей, які можуть бути усиновлені, можна отримати:

• в службі у справах дітей  Кунківської ТГ за місцем обліку кандидатів в усиновлювачі,
  • в службі у справах дітей обласної держадміністрації
  • на сайті Міністерства соцполітики України

Кандидатам в усиновлювачі надаються такі відомості про дитину:

• ім'я, вік, стать;
  • відомості про стан здоров’я дитини
  • правові підстави для усиновлення;
  • форма влаштування;
  • відомості про наявність або відсутність братів, сестер;
  • демонструється фотокартка дитини.

КРОК 5. Знайомство та встановлення контакту з дитиною.

Знайомство та встановлення контакту з дитиною здійснюється за направленням служби у справах дітей або Державного департаменту захисту прав дитини та оздоровлення у присутності працівника служби у справах дітей.

КРОК 6. Якщо контакт з дитиною встановлено, Ви подаєте заяву про бажання усиновити її до служби у справах дітей за місцем проживання дитини.

Якщо протягом строку дії направлення кандидати в усиновлювачі не подали до служби у справах дітей заяву про усиновлення дитини вважається, що вони відмовився від її усиновлення.

Строк дії направлення 10 робочих днів, у разі необхідності він може бути продовжений за заявою кандидатів в усиновлювачі, але не більш ніж на                     10 робочих днів.

КРОК 7. Служба у справах дітей за місцем перебування (проживання) дитини протягом 10 робочих днів надає висновок про доцільність усиновлення.

КРОК 8. Судове засідання про усиновлення.

КРОК 9. Дитина стає членом вашої сім'ї.

КРОК 10. Ви повна та щаслива сім’я!

Сім’ям, що усиновили дитину, надаються державні гарантії:

• Дитина, яка усиновлена, зберігає права на пенсію, інші соціальні виплати, а також на відшкодування шкоди у зв'язку з втратою годувальника, які вона мала до усиновлення.
  • Особа, яка усиновила дитину-сироту або дитину, позбавлену батьківського піклування, має право:
  • на грошову допомогу при усиновленні дитини у розмірі як при народженні дитини. При усиновленні двох і більше дітей розмір допомоги не змінюється;
  • на отримання відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • на отримання одноразової оплачуваної відпустки тривалістю 56 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (при усиновленні дитини віком старше трьох років);
  • на отримання щорічної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів.